İnternete Reklam Verme Yolları Nelerdir? – 2023
| | |

İnternete Reklam Verme Yolları Nelerdir? – 2023

İnternet Reklamları Bu haftaki blog yazımızda sizlere internete reklam verme yolları nelerdir onlardan bahsetmek istiyoruz. Hemen hemen her türlü faaliyetlerimizi dijital dünyaya taşıdığımız özellikle de…

Criteo Nedir ? – 2023
|

Criteo Nedir ? – 2023

Criteo, bir reklam şirketidir. Bu şirket, müşterilerine internet üzerinde hedefleme yaparak, potansiyel müşterilerine ulaşmayı ve satış yapmayı amaçlar. Bu hedefleme, özel bir algoritma kullanılarak yapılır ve müşterilerin internette ne tür ürünleri ve hizmetleri aradıkları ve ne tür siteleri ziyaret ettikleri gibi bilgilere dayanır. Bu bilgileri topladıktan sonra, Criteo müşterilerine bu bilgilere göre özel reklamlar sunar. Bu reklamlar, müşterilerin internette gezinirken, arama sonuçlarında veya diğer sitelerde görüntülenir.

Youtube Reklamlar​ı 2023

Youtube Reklamlar​ı 2023

Google’dan sonra dünyada en çok trafik alan sitelerden birisi olan Youtube milyarlarca kullanıcıya ulaşmış durumda. Her gün milyonlarca kişi kullanmakta ve  milyonlarca saat video seyredilmektedir.

Sürekli olarak büyüyen ve gelişen bu alanda artık firmaların kendini temsil etmesi ve aktif olarak pazarlama yapmaları gerekmektedir. Bu yüzden Youtube dijital pazarlama aracı olarak da gittikçe önemini artırmaktadır. Doğru stratejiler ile yönetilen youtube reklamları ve kanalları firmaların marka bilinirliği oluşturma ve satışları artırmada oldukça etkilidir. Diğer alanlara göre kıyaslandığın Youtube reklamlarının oldukça düşük maliyetli olması ise bu alanı daha cazip hale getirmektedir.