İnternete Reklam Verme Yolları Nelerdir? – 2023
| | |

İnternete Reklam Verme Yolları Nelerdir? – 2023

İnternet Reklamları Bu haftaki blog yazımızda sizlere internete reklam verme yolları nelerdir onlardan bahsetmek istiyoruz. Hemen hemen her türlü faaliyetlerimizi dijital dünyaya taşıdığımız özellikle de…

Criteo Nedir ? – 2023
|

Criteo Nedir ? – 2023

Criteo, bir reklam şirketidir. Bu şirket, müşterilerine internet üzerinde hedefleme yaparak, potansiyel müşterilerine ulaşmayı ve satış yapmayı amaçlar. Bu hedefleme, özel bir algoritma kullanılarak yapılır ve müşterilerin internette ne tür ürünleri ve hizmetleri aradıkları ve ne tür siteleri ziyaret ettikleri gibi bilgilere dayanır. Bu bilgileri topladıktan sonra, Criteo müşterilerine bu bilgilere göre özel reklamlar sunar. Bu reklamlar, müşterilerin internette gezinirken, arama sonuçlarında veya diğer sitelerde görüntülenir.

Hedef Kitle Nedir ? 2023

Hedef Kitle Nedir ? 2023

Hedef Kitle nedir? Pazarlamasını yaptığımız ürün ya da hizmetlerin potansiyel alıcılarından oluşturduğumuz insan kümeleri topluluğudur. Pazarlama açısından oldukça önemlidir.

Hedef kitlemizi belirlemeden önce, pazarlayacağımız ürün ve ya hizmeti çok iyi tanımamız, gerekir. Ürün ve hizmetimizin hangi ihtiyacı karşılayacağı veya hangi sorunu çözeceği hangi avantajlar sunduğunu net olarak belirledikten sonra sıra sattığımız ürün ya da hizmeti alabilecek insanların ortak özelliklerini belirleyip, bu ortak özelliklere göre insanları gruplandırmaya gelir. Hedef kitleyi doğru belirlemek dijital pazarlama açısından oldukça önemlidir.

Endowment Effect – 2023
| |

Endowment Effect – 2023

İnsanın sahip olduğu nesneye gereğinden fazla değer vermesinden doğan bir kavramdır. Sahip olunan nesne aynı değerde başka bir nesne ile kıyaslandığında her zaman sahip olunan nesne irrasyonel olarak daha değerli olur, buna sahip olma etkisine ise “Endowment Effect” denir.

İnsanlar sahip oldukları nesneye, ürüne genellikle zarardan kaçınmak için daha fazla değer verir. İnsan genellikle kaybetmenin maddi ve psikolojik etkisini kazanmanın psikolojik ve maddi etkisinden daha fazla görür, bu yüzden sahip olunan nesnenin değeri birebir aynı olsa bile diğer nesnelerden her zaman daha fazla oluyor.